مجله علمی- پژوهشی «فناوری آزمون‌های غیرمخرب» با هدف ارتقای سطح دانش متخصصان، پژوهشگران، دانشجویان، کارشناسان و دست‌اندرکاران حوزه آزمون‌های غیرمخرب و نیز ایجاد بستری برای تبادل یافته‌ها و دستاوردهای جدید علمی و فنی در حوزه‌های تخصصی ذیربط بصورت دوفصلنامه انتشار می‌یابد. این مجله در نظر دارد با ساماندهی نتایج و دستاوردهای نوین در حوزه آزمون‌های غیرمخرب و ایجاد ارتباطی سیستماتیک و بین رشته‌ای، موجبات تقویت پایه‌های علمی و فنی در تخصص مذکور و زیرشاخه‌های مرتبط با آن را فراهم نماید.

مجله تخصصی «فناوری آزمون‌های غیرمخرب» مقالات مرتبط با تمام زمینه‌ها و شاخه‌های ارزیابی و آزمون‌ غیرمخرب شامل روش‌های پرتونگاری، فراصوتی، مغناطیسی، مایع نافذ، چشمی، نوری، الکتریکی، پخش‌آوایی و گرمانگاری را به چاپ خواهد رساند. همچنین پژوهش‌ها و مطالعات صنعتی بین رشته‌ای مانند صنایع غذایی و کشاورزی و فناوری‌های نوین و پیشرفته در حوزه‌های مرتبط با آزمون‌های غیرمخرب و نیز روش‌های پایش وضعیت و سلامت سازه‌ها و تجهیزات با تکیه بر جنبه‌های علمی و کاربردی و در محدوده وسیعی از مواد، تجهیزات و سازه‌ها مورد توجه این مجله خواهند بود. اخبار بین‌المللی و داخلی در حوزه آزمون‌های غیرمخرب، معرفی دستگاه‌ها و تجهیزات جدید، اخبار و گزارش‌ها در خصوص کنفرانس‌ها و نشست‌های این حوزه و همچنین استانداردها، آموزش و تایید صلاحیت کارکنان از دیگر موارد مورد توجه در این نشریه است.

امیدواریم با چاپ این مجله و با گسترش ایده‌های نو و اعتلای فعالیت‌های دانشگاهی و صنعتی در حوزه تخصصی آزمون‌های غیرمخرب و ایجاد ارتباط مناسب بین نیازها و دستاوردهای علمی و کاربردی، زمینه تبادل نظر در تشخیص و رفع معضلات موجود در این حوزه تخصصی فراهم آید.
برای دریافت شماره‌های منتشر شده و نیز کسب اطلاعات بیشتر از نحوه ارسال مقالات، دریافت قالب نمونه‌‌ی مورد قبول مجله، فرایند داوری اعضای هیئت تحریریه و غیره به وبگاه مجله به نشانی زیر مراجعه نمایید.

وبسایت نشریه فناوری انجمن